plakat 01     

Při příležitosti Dne stromů vyhlašujeme výtvarnou a literární soutěž pro žáky mateřských, základních, uměleckých i speciálních škol v Moravskoslezském kraji.

V současné době se Den stromů slaví v různých termínech ve více než 40 zemích světa, v České republice mu připadlo datum 20.října. Každý strom, ať už stojí v lese, osamocen v poli, na louce nebo v našich zahradách plní mnoho funkcí - poskytuje domov, útočiště a potravu mnoha druhům živočichů a jiných rostlin, produkuje kyslík, chrání půdu před sluncem, ochlazuje svoje okolí a vytváří krajinu jako takovou.

 Všichni určitě máme svůj oblíbenou strom, ke kterému rádi chodíme nebo jsme po něm lezli jako malí. A pokud ho známe opravdu dobře, můžeme toho o něm spoustu vyprávět...nebo namalovat.

Proto jsme pro vás připravili literární a výtvarnou soutěž zaměřenou zejména na staré stromy a jejich obyvatele. To, že je strom starý, poničený nebo usychá, neznamená, že dosloužil. Často je to právě naopak, sice už nemusí poskytovat tolik plodů nebo stínu, ale ve větvích či pod kůrou snáze objevíme jeho obyvatele, kteří jsou nám jindy neviditelní. Velikáni, kteří přežívají staletí bez úhony jsou pak živou archou a pamatují mnoho příběhů, stejně jako lidé.

Máte ve svém okolí oblíbený starý strom? Napiště nám jeho příběh, jak dlouho tam roste a co se kolem něj za dlouhá desetiletí dělo. Ví o tom, že mu v koruně sedávají havrani a v dutině hnízdí netopýr? Kdo mu to hlodá ve starém dřevě? Sedávají pod ním lidé a povídají si?

19 11 02 pooderskeslavnosti Smoldasova03

 

 

Téma: Staré stromy a jejich obyvatelé     

Zahájení:       20.října 2020

Uzávěrka:     30. května 2021

 

Kategorie:

I.      0 - 1.třída 

II.     2. - 5. třída 

III.    6. - 9. třída

Speciální kategorie:

kolektivní dílo (výtvarné)   

kombinované dílo (text+ilustrace)

 

V každé individuální kategorii budou oceněny tři práce.

Soutěžit je možno i s kombinovaným dílem (text+ilustrace), nebo s dílem kolektivním v kategorii výtvarné. V těchto kategoriích bude oceněna vždy jen jedna práce.

Díla budou vyzvednuta osobně dle domluvy nebo zaslat v elektronické podobě na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Pravidla výtvarné a literární soutěže

Plakát soutěže k tisku

IMG 0001   


Donation heart3x

 

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Přečtěte si více o tom, jaké zásady dodržujeme.