DARUJTE

Krajina pozvolna získává barvy z podzimní malířské palety a listí se začíná snášet k zemi, ale než začneme hledat zimní čepice a šály a zavřeme se u domácího krbu, co kdybychom společně ještě pomohli krajině a brouku páchníkovi  Během podzimu chceme vysadit téměř 500 stromů, které zpestří krajinu v Poodří a v budoucnu budou útočištěm po desítky živočichů.  Spojte příjemné s užitečným a přidejte se k nám při podzimních výsadbách.

Jak vypadá běžný výsadbový den?

Ráno se kolem 9:00 sejdeme na určeném místě. Povíme si o tom co proč a jak vysazujeme, odborník provede ukázkovou výsadbu, takže budete vědět jak na to. Následně si rozdělíme úkoly a připravíme materiál k výsadbě. Jámy pro sazeničky budou většinou připravené, takže se můžeme věnovat kvalitnímu zasazení stromku. Připraveno bude menší občerstvení i teplý čaj, svačinku si pro jistotu vezměte. V závislosti na počasí a tempu sázíme zhruba do 16:00, záleží na vašich možnostech.

Co budu potřebovat?

Potřebovat budete určitě vhodné oblečení a obuv, dle předpovědi počasí. I když bude hezké počasí, ranní rosa umí promočit boty. Nezapomeňte několik vrstev oblečení, při práci se zahřejete, tak ať si máte co svléknout a doobléknout. Pracovní pomůcky (rýče, lopaty, nůžky) budou k dispozici, vhodné však je vzít si vlastní pracovní rukavice, bude se Vám v nich pracovat nejspíš lépe než v erárních.

Je akce vhodná pro rodiny s dětmi?

Ano, akce je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Kdy a kde?

22.10. Bravantice - 107 stromků - zrušeno

24.10. Bravantice - 185 stromků - zrušeno

4.11.     Stará Ves nad Ondřejnicí - 80 stromků - zrušeno

7.11.     Bravantice - 80 stromků - zrušeno

14.11.  Hladké Životice - 60 stromků - zrušeno

Budeme sázet hlavně duby, hrušně, vrby a topoly.

 

A co COVID-19?

Práci v jednotlivých termínech budeme organizovat podle aktuálních epidemiologických opatření. Vždy sázíme na ploše mnoha set metrů, takže přihlášení dobrovolníci budou v případě potřeby rozděleni do jednotlivých sektorů. Organizační pokyny ke každému termínu obdrží přihlášení účastníci předem.

Jak se můžu přihlásit?

Přihlásit se můžete jednoduše tím, že napíšete vámi zvolený termín a počet osob na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my vám pošleme bližší informace. :-)

Pozvánka - plakát ke stažení


Donation heart3x

 

Ochrana osobních údajů je pro nás prioritou. Přečtěte si více o tom, jaké zásady dodržujeme.